hava 10° Hafif Yağmur Geçişi
DOLAR 28,9400 %% 0.12
EURO 31,4998 %% 0.09
GRAM ALTIN 1.938,14 %% 0,73
ÇEYREK A. 3.168,87 %% 0,73
BITCOIN 1.200.507 %5.561
SON DAKİKA
Google News

Yarın okul var mı, tatil mi edildi? Hangi illerde okullar tatil? (20 Kasım MEB okullarda tatil takvimi)

Son Güncelleme :

20 Kasım 2023 - 2:42

/ 17 views kez okundu.
Yarın okul var mı, tatil mi edildi? Hangi illerde okullar tatil? (20 Kasım MEB okullarda tatil takvimi)

Yarın okul var mı, tatil mi edildi? Hangi illerde okullar tatil? (20 Kasım MEB okullarda tatil takvimi)

Birçok ilde sağanak yağış, fırtına ve kar etkili oldu. Olumsuz hava koşulları nedeniyle birçok ile ve ilçede okullar tatil edildi. İstanbul’un Şile ilçesinde de eğitime ara verildi. Peki, 20 Kasım Pazartesi günü okul var mı, tatil mi edildi? Hangi illerde okullar tatil edildi?

PgThL4dBrUuafUMQHeFUnA
“20 Kasım Pazartesi günü okullar tatil mi?” sorusunun yanıtı, ara tatilin son gününde öğrenciler tarafından merakla araştırılıyor. 13-17 Kasım tarihleri arasında ilk ara tatil dönemini yaşayan öğrenciler, hafta sonuyla birlikte tam 9 gün tatil yaptı. Öğrenciler şimdi yurt genelinde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle, “Pazartesi günü okul var mı, tatil mi? Ara tatil uzatılacak mı?” sorularına yanıt aramaya başladı.
okGsVPKLNE htAVHg KJUQ
İstanbul’da etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle Şile İlçesi’nde 20 Kasım Pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.Bu karara paralel olarak, Şile ilçesindeki kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli ya da kronik hastalığı bulunan personel de 20 Kasım tarihinde idari izinli sayılacak.
XfvMycVmdEGDHVNYDf bBg
Kenti etkisi altına alan fırtına nedeniyle kentte eğitime 1 gün süreyle ara verildi.Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 20 Kasım 2023 Pazartesi günü tüm resmi/özel, örgün ve yaygın eğitim kurumlarının tatil edildiği bildirildi.Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de 20 Kasım 2023 günü idari izinli sayılacakları ifade edildi.
BIzehM eEmY0UwC0LP0 w
Bir tatil haberi de Bolu’dan geldi. Bolu Valiliği, il genelinde yaşanan olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım Pazartesi günü tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de bir gün idari izinli sayılacak.
lTkepgbzok6WGajBXmngEw
Okulların tatil edildiği yerlere Düzce’nin Akçakoca, Yığılca ve Sakarya’nın Hendek ilçeleri de dahil edildi.
Akçakoca Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, “İlçemiz genelinde etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.
Yığılca Kaymakamlığından yapılan açıklamada da “Olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir” denildi. 
SAKARYA’DA TAŞIMALI EĞİTİME KAR ENGELİSakarya’nın Hendek ilçesinde ise olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün ara verildi.Valilikten yapılan açıklamada, ilçenin yüksek mahallelerindeki olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle Dikmen, Aksu, Kurtuluş Karadere, Sümbüllü Kırktepe, Bakacak, Pazarcık, Eskibıçkı, Dede Düzü, Bıçkatik, Hicriye, Muradiye, Akçayır, Esentepe, Harmantepe mahallelerinde taşımalı eğitime Hendek Kaymakamlığınca 1 gün ara verildiği kaydedildi.
t0QgBfhwrkudPQLb2NV0Dg
Bir tatil haberi de Bartın’ın Amasra ilçesinden geldi. İlçede olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.
Amasra Kaymakamlığının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “İlçemiz genelinde olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.Açıklamada ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin, aynı tarihte 1 gün idari izinli sayılacağı belirtildi.
R8M8OAXh5EK
Karabük’ün Eflani ve Eskipazar ilçelerinde kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime bir gün ara verildi.
Valilikten yapılan açıklamada, Eflani ve Eskipazar ilçelerinde kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım Pazartesi günü taşımalı eğitim ve öğretime bir gün ara verildiği bildirildi.
B4jn 72 pUKeGZtkww58fw
Bingöl’ün Karlıova ve Yedisu ilçelerinde de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.
İlçe kaymakamlıklarının sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamalarda, kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım Pazartesi günü için eğitime ara verildiği bildirildi.
Hamile ve engelli kamu çalışanlarının da aynı gün idari izinli sayılacağı kaydedildi.
BATMAN’DA EĞİTİME BİR GÜN ARA
Batman’da, aşırı yağış nedeniyle 20 Kasım Pazartesi günü eğitime ara verildiği bildirildi.Batman Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “İlimizde meydana gelen aşırı yağış nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü eğitim öğretime bir gün ara verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.
Sinop il merkezi ile bazı ilçelerde elverişsiz hava koşulları nedeniyle 20 Kasım Pazartesi günü eğitime ara verildiği bildirildi.
Sinop Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi: “Kıyı kesimlerinde yaşanan fırtına ve olumsuz hava koşulları nedeniyle kent merkezi ile Ayancık, Türkeli, Gerze ve Erfelek ilçeleri ve köylerinde tüm resmi ve özel okullarda, özel eğitim kurumlarında, halk eğitim kurslarında, özel öğretim kurslarında 20 Kasım 2023 Pazartesi günü eğitim öğretime 1 gün ara verildi.”Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli çalışanların 1 gün süre ile idari izinli sayılacakları belirtildi.
SİNOP ÜNİVERSİTESİNDE EĞİTİME 1 GÜN ARA
Sinop Üniversitesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildi.Rektörlükten yapılan yazılı açıklamada, kent merkezi ve ilçelerde etkili olan fırtına ve olumsuz hava koşulları nedeniyle üniversitenin tüm birimlerinde eğitim öğretime 20 Kasım Pazartesi günü ara verildiği bildirildi.Açıklamada ayrıca, üniversite çalışan hamile ve engelli personelin idari izinli sayılacağı belirtildi.
İKİ TEKERLEKLİ ARAÇLARIN TRAFİĞE ÇIKIŞI YASAKLANDI
Sinop Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kent merkezi ile Ayancık, Türkeli, Gerze ve Erfelek ilçelerinde, olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün 01.00-18.00 saatlerinde elektrikli scooter, motosiklet ve motokuryelerin trafiğe çıkışına yasak getirildiği kaydedildi.
VnoXV72yk06MXWo2dosXqg
Diyarbakır’da da etkili olan sağanak nedeniyle Bismil ve Kulp ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Kulp ilçemizde 19 Kasım tarihinde yaşanan yoğun yağış nedeni ile ilçemiz okullarından Aygün ilköğretim okulunda eğitim ve öğretime 20 Kasım tarihinde olacak şekilde, ilçe hıfzıssıhha kararı gereği bir gün süre ile ara verilmiştir” denildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda ise, devam eden yoğun yağış nedeniyle Bismil ve bağlı köylerde 20 Kasım Pazartesi günü eğitime ara verildiği belirtildi.
KuGT ELLQEmJ O2zASGjRw
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanan ara tatil takvimine göre, ilk ara tatil 13 Kasım Pazartesi günü başlayıp, 17 Kasım Cuma günü sona erecek.Milli Eğitim Bakanlığı’ndan henüz 20 Kasım Pazartesi günüyle ilgili “okullarda tatil” açıklaması yapılmadı.Buna göre; 20 Kasım Pazartesi günü ile ilgili bir tatil açıklaması söz konusu olmadığından dolayı 20 Kasım Pazartesi günü okullar açılacak.
D S5V8R5k0ud8AFlnGH5OA
Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarında eğitim gören binlerce öğrenci için 2023-2024 eğitim öğretim döneminin ilk ara tatili dün sona erdi. Çalışma takvimine göre dönem başında açıklanan takvim aynı şekilde uygulanacak.Cumartesi ve pazar günlerinin dahil edilmesiyle birlikte öğrenciler, 9 gün ara tatil yaptı. 10 Kasım Cuma günü kapanan okullar, 20 Kasım Pazartesi günü açılacak.Buna göre; Hafta sonu tatiliyle birlikte 9 günlük ilk ara tatil 19 Kasım Pazar günü sona erecek ve tatil uzatılmayacak.
7eQ6qyymCEWHJSi68kibKg
22 Ocak-2 Şubat 2024’te yarıyıl tatili, 8-12 Nisan 2024’te ise ikinci ara tatil olacak.
J94VkF4cJUSOpBJn64D8SQ
11 Eylül 2023’de başlayan eğitim öğretim dönemi, 14 Haziran 2024’te sona erecek.

Türkçü Haber

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.