Yalnızca çok zekiler görebiliyor: Sapı olmayan çilek hangisi?

Bu son derece kafa karıştırıcı bulmacada yalnızca yüksek IQ’ya sahip kişiler sapı olmayan çileği fark edebiliyor. 15 saniyeden kısa bir sürede sapı olmayan çileği bulabilir misin? Bulmacada, ilk bakışta hepsi aynı..

Yayınlanma: Güncelleme: 3 views

Yalnızca çok zekiler görebiliyor: Sapı olmayan çilek hangisi?

Bu son derece kafa karıştırıcı bulmacada yalnızca yüksek IQ’ya sahip kişiler sapı olmayan çileği fark edebiliyor. 15 saniyeden kısa bir sürede sapı olmayan çileği bulabilir misin?

XkFRnCKM70CjlMj4moOuzA
Bulmacada, ilk bakışta hepsi aynı görünen, yeşil yapraklarla kaplı onlarca çilek yer alıyor.
Ama dikkatli bakınca bir tanesinin sapının olmadığını görüyoruz.
Göreviniz 15 saniyeden kısa bir sürede farklı çileği bulmak.
ioHYA89YkEymkX5 K6HF5A
4PUhsxZgJE6J44usmu Iog
Bu resimde toplam iki at var, ikinci atı 10 saniyede bulabilir misiniz?
pODSKDbnwU6sbwbwpviNdg
İkinci at, hayvanın kürkününde yazan “HORSE” kelimesiydi.
zm kcDUbcUCA59cNHX 4 w
Bu güzel çiçeklerin arasındaki sinek kuşunu insanların sadece yüzde 10’u görebiliyor. Sen görebilir misin?
MRVzNohuqU 17CUuRel8iA
IztvYRItYEiMSvA14N8wcQ
Bu işlemi yapabilir misiniz? İşlem sırasına dikkat ediniz!
15’i 3’e bölerek başlayın, sonuç 5 olur. Daha sonra 64’ü 2’ye bölün, sonuç 32 olur. Şimdi denklem 71 – 5 + 5 – 32 olur. Soldan sağa devam edin: 71’den 5’i çıkarın 66 elde edin, sonra 5’i 66’ya ekleyin, sonuç 71 olur ve son olarak 71’den 32 çıkarın. Son cevap 39’dur. Yani, 71 – 15 ÷ 3 + 5 – 64 ÷ 2 = 39
TikTok’ta görsel illüzyonlarla ünlenen Mia Yilin’in paylaştığı bu resim sayesinde, insanların kişiliği hakkında bir işaret sunabileceği belirtildi.
Resim hem dikey çizgileri hem de öpüşen iki dudağı anımsatıyor.
Mia, insanların görsel illüzyonda ilk gördükleri şeyin kişiliği hakkında bir işaret sunabileceğini iddia ediyor.
sR9pBmgGgkO tEMh4ZkvsQ
Sosyal medya platformu TikTok’ta görsel illüzyon paylaşımlarında bulunan Mia Yilin platform üzerinde kullanıcıları ikiye böldü.
Bazıları düz çizgi gördüğünü belirtirken, bazıları ise öpüşen dudak gördüğünü söyledi.
İşte Mia Yilin’in resimde ilk öpüşen dudak veya düz çizgi görenler için kişilik analizi.
bwPVQ30OyE2TcuOmUnEp5w
Mia ilk olarak çizgileri gören insanların kişilik analizlerini “Eğer ilk olarak çizgileri gördüyseniz, o zaman en büyük özelliğiniz nezaketinizdir. Siz mücadele ediyor olsanız bile zor zamanlar geçirenler için kalbiniz acıyor.” diye açıkladı.Bu gücün gelecekte fayda sağlayacağını belirten Mia, “İyiliğiniz sayesinde hayatınızda birçok nimet ve sürprizle karşılaşacaksınız. Hassas bir zihne sahip duyarlı bir insansınız. Başkalarının duygularını kolayca anlayabiliyorsunuz ve diğer insanlara ve onların ilişkilerine büyük önem veriyorsunuz.” dedi.
jvXSIaoNIEGhU fXqPq82Q
Ardından içerik oluşturucu, ilk olarak öpüşen dudakları gören kullanıcıların kişilik analizleri için şu ifadeleri kullandı;”Eğer ilk kez dudakların öpüştüğünü gördüyseniz, o zaman geleceğinizde büyük zorluklar olmayacaktır. Karşınıza engeller çıksa bile, bunları kolaylıkla aşacaksınız.Yiyecek, para, barınma veya giyecek konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Yaşlandıkça daha müreffeh olacaksın. Çocukluğunuzdan beri başkalarına karşı hep çok sorumluluk sahibi oldunuz. Kariyerinizde en çok ihtiyaç duyduğunuz anda destek ve yardım alacaksınız, sıkı çalışmaya devam ettiğiniz sürece işler daha da iyiye gidecektir”
BMFhcaeaNkW7GFTQnJCizQ
Bilişsel işlevleri yüksek tutmak için günlük bir bulmaca ile zihin egzersizi yapmak önemlidir, bu nedenle görseldek zeka oyunu düşündüğünüzden daha faydalı olabilir.
Şapka takan üç kişiyi 30 saniyeden kısa sürede bulabilir misiniz?
0kHjmg2UmkelJJ gHhj6A
Bu zorlu yeni zeka oyunu, gözlerinizi düzinelerce latte arasında balkabaklı latteyi bulmaya zorluyor.
JtEE0wOy UK9vQ4uFYTG9g
38 sayısını 10 saniyede bulabilir misiniz?
ILF1nvEShkCjg2Bv PBNgg
ZWdRXFVil0OCKyZbgUvVUw
Kaç tane üçgen var? Her parçanın kendi üçgenini oluşturabileceğini, daha sonra başka bir parçayla eşleştirildiğinde başka bir üçgen oluşturabileceğini unutmayın.
M n8I6VAuUKeHH vizcjw
gJ fSBrYTUib B0KiPF3nw
Kakadu papağanlarının arasında kaç tane beyaz güversin var?
kC91 Uo7HUWEX93ODjsmTw
H7mUNShFRUGLqWpmEdD03g
Resimdeki ilk satırda 7 = 42, sonraki iki satırda ise sırasıyla 6 = 30 ve 5 = 20 yazmaktadır. Ancak, dizinin son eklemesi yapılmamış, ‘3 =’ işleminin ardından gelen sayının cevabını bulmanız istenmiştir.
Bulmaca ilk başta oldukça zor gibi görünse de, görseldeki sayılar arasında bir ilişki kurduğunuzda, dördüncü satırın çözümünü hızlı bir şekilde yapacaksınız.
İngiliz Daily Mirror gazetesine göre ileri ve üstün zekaya sahip kişiler bu sorunun cevabını 11 saniyenin altında veriyor.
Siz de onlar arasında yer alıyor musunuz?
mwtoZu10aUWqjOQiYQgAdQ
Her sayı kendisinden önce gelen rakamla çarpılır, yani 7 = 42 ise, 7, 6 ile çarpılarak 42 elde edilir. Benzer bir şekilde,6 = 30 sayısı da kendisinden önceki sayı olan 5 ile çarpılarak 30 sayısını verir. 
5 = 20 işlemi de 5 x4 çarpımının bir sonucudur. Bu mantıkla gidildiğinde 3’ün de kendinden önceki sayı ile çarpılması gerekir, yani 3 x 2 = 6.
Dolayısıyla sorunun yanıyı 6’dır.
jv9jA29ZVEiJAglatP1A1g
Yeni bir optik illüzyon, insanların görüntüde ilk olarak hangi hayvanı gördüğüne bağlı olarak onların ne tür bir kişiliğe sahip olduğunu ortaya çıkardığını iddia etti.  Söz konusu resim, bu hafta bir sosyal medya platformunda 450 binden fazla takipçisi olan Mia adlı bir sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşıldı.  Yapılan paylaşımnda, görselde ilk önce hangi hayvanı gördüklerine bağlı olarak insanların içe dönük mü olduklarının anlaşıldığı belirtildi. Bununla birklikte görselde, bir aslan ve zebralar bulunuyor.  Peki siz ilk önce hangi hayvanı gördünüz?
cRnsmiSV UiyoG6RwaMUSA
Mia ilk olarak, fotoğrafta ilk önce zebraları gören kişilerin dışa dönük insanlar olduğunu belirterek,  “Eğer ilk olarak iki zebrayı gördüyseniz, sohbet etme ve arkadaşlık kurma konusunda harikasınız demektir.Başkalarının ne duymak istediğini her zaman biliyorsunuz ve sonuç olarak onları kendi isteğinize göre yönlendirebiliyorsunuz. Ancak, daha derin sorunlar söz konusu olduğunda, yalnızca ‘yakın arkadaşlarınıza ve ailenize’ güvenmeyi seviyorsunuz.” dedi.  Ardından Mia, aslanı ilk olarak  görmenin ne anlama geldiğini açıkladı:  “Eğer resimde  ilk olarak aslanı gördüyseniz, arada bir arkadaşlarınızla takılmayı seven biri olsanız da, özünde daha çok içe dönüksünüz ve yalnız geçirdiğiniz zamana değer veriyorsunuz demektir. Başkalarına karşı sesinizi nadiren yükseltiyorsunuz çünkü sadece yüksek sesle konuşmanın bir şey kazandırmayacağını biliyorsunuz.” dedi.
r 0za5 fc0myygfanDwAKA
VZSwp1XCbE2uy8hYCL6IEA
Papağanların arasındaki kelebeği bulabilir misiniz?
Tincaw2XCUeMazUwGI7SLA
jUdi Xmmv0CG zD9rSfgOQ
“Gizli daireler” içeren bir optik illüzyon sosyal medyada viral oldu. “Sandık İllüzyonu” adı verilen illüzyona sahip fotoğraf, ilk bakışta, özellikle eski binaların tavanları süsleyen gömme panelleri tasvir ediyor gibi görünüyor ve içerisinde daireleri algılayabilmek ilk bakışta neredeyse imkansız. 
Ancak, dikkatli bakıldığında görselde 16 dairenin olduğu görülüyor. Peki bunların nerede olduğunu 10 saniyenin altında tespit ederek, diğer insanlardan daha iyi bir gözlem yeteneğine sahip olduğunuzu kanıtlayabilir misiniz?
WzJPNdBU2EGyZYWwVc5DXQ
Sandık İllüzyonu, 2006 yılında ABD’de yer alan Stanford Üniversitesi’nde psikoloji ve görsel gelişim profesörü olan Anthony Norcia tarafından oluşturuldu. Profesör Norcia, “Bu görüntüye ilk kez bakanlar her zaman arka plandan ayrılmış 16 daireyi görmüyorlar. Bunun yerine, sıklıkla ‘kapı panelleri’ olarak tanımladıkları onlarca dikdörtgen görüyorlar.“ dedi. 
Norcia araştırmasında görüntüyü yaklaşık 100 kişiye gösterdiğini ve bu kişilerin daireleri görmesinin ortalama 45 saniye sürdüğünü belirtti.  Ancak, Norcia katılımcıların, çok daha uzun sürede, bazılarının ise sadece 10 ila 15 saniye gibi çok kısa bir süre sonra daireleri fark ettiğini söyledi.
EE3EfRQcH0yOJuMb0sAEfA
Oyulmuş bal kabakları ve mutfak eşyalarının arasına kamufle olmuş hayaleti 11 saniyede bulabilecek misiniz?
jX1T4g6ozE RbPBEwqZ9cA
v5vDsLxeokuK5wg7mPiT g
Fns2VS3q40aTWdKYYyJavQ
Bahar ayları yaklaşıyorken,  İngiltere merkezli moda perakendecisi Quiz, mor, pembe ve kırmızı çiçeklerden oluşan bir bulmaca tasarladı. Quiz, sosyal medya kullanıcılarından görselde gizlenen çantayı bumasını istedi. Rekorun ise 12 saniye olduğu açıklandı. Peki siz 12 saniyenin altında görselde gizlenen çantayı bulabildiniz mi? Eğer yanıtınız ‘evet’ ise oldukça dikkatli birisiniz ve toplumun yüzde10’luk bir kesimindensiniz.
VaM21KV aU
Görsele dikkatli bir şekilde baktınızda çantanın, sol alt köşede olduğunu anlayabilirsiniz.
Yazılım şirketi iCompario tarafından hazırlanan görsel, sosyal medyanın gündemine oturdu. Akıllara durgunluk veren optik illüzyon, arka plana çizgiler yerleştiren Munker-White konsepti kullanılarak üretildi. İnsan gözleri, sadece nesnelerin renklerini değil, aynı zamanda nesneyi çevreleyen renkleri de dikkate aldığından her kullanıcı görselde farklı sayıda renk gördü. 
Peki siz kaç tane renk görüyorsunuz?
JqduCoGMfUW4ly2a0zGdCg
iCompario,  “Her ne kadar farklı renklerde yakıt pompaları varmış gibi görünse de,  sadece beş farklı renkte yakıt pompası var ve her sıradaki pompaların renkleri önceki sıradakiyle tamamen aynı.” yanıtını verdi. Yakıt pompalarının rengi, görselin  üzerideki çizgilerde kullanılan renge bağlı olarak algılanıyor. Örneğin, kırmızı bir çizgi yakıt pompasına farklı bir renk algısı veriyor.
Bununla birlikte, Munker-White konsepti, 2019’da kırmızı, mavi ve yeşil çizgilerin arasında yüzen,  farklı renklerde küreler gösteren başka bir optik illüzyonu oluşturmak için kullanıldı. Peki sizce buradaki küreler aslında kaç farklı renge sahip?
zDQ0DKgl2U6PcCGcrV8XPg
Prof. Dr. David Novick’e göre, başlangıçta çeşitli renklerde görünen kürelerin hepsi aynı renktedir. Novick, oluşturduğu görsel için “Sarımsı, kırmızımsı ve mor gibi görünen ama aslında tamamen aynı açık kahverengi temel renge (RGB 255,188,144) sahip kürelerden oluşan üç renkli bir konfeti illüzyonu” yorumunda bulundu.
b9O0i3P52UyV DD6Ew1Luw
Bu kumar masasında kim hile yapıyor?
MSLj87Ej40uQa dIch009g
Masadan pul çalan kırmızı elbiseli kadın hile yapıyor.
CVLl1ZXS0UqhPa7cqyGV6A
Uluslararası düzeyde IQ testi yapan bir kurum kavşakta bulunan 7 arabalı zincirin nasıl çözüleceğini sordu. Peki trafiği temizlemek için hangi aracın kaldırılması gerekiyor?
Kavşaktaki 1 ve 2 nolu araç güneye doğru,
4 ve 5 nolu araç batıya doğru,
6 ve 7 nolu araç kuzeye doğru giderken sadece 3 nolu araç doğu istikametinde gidiyor.
Zeka testinin cevabıysa ‘3 numaralı arabanın trafikten kaldırılması’ olacak.
UdBcClRUtUqb6I6d2onY w
Fotoğraftaki küçük, birbirine bağlı gri kareleri yalnızca 10 saniye durdurarak beyninize meydan okuyabilir misiniz? 
Japonya’daki Ritsumeikan Üniversitesi’nde psikoloji profesörü olan Akiyoshi Kitaoka’ya bu herkesin usta olamayacağı bir beceri. Fotoğraftaki optik illüzyonu yalnızca her 100 kişiden biri algılayabiliyor. 
Öte yandan, Kitaoka’ya göre bu tür optik illüzyonlar tarih öncesi sanatçıların, atların ve bizonların mağara çizimlerine hacim ve derinlik eklemek için kayanın doğal çıkıntılarını kullandıkları son 20 bin yıldır insanlık tarihinin bir parçası oldu.
U2BZEDu6G0 e2xa 3Yp50g
Resimdeki kareler aslında hareket etmiyor. Ancak, fotoğraftaki optik yanılsama, beynimizde  görsel yollarda hareket algılayan nöronları yapay olarak etkinleştiren parlaklık tabanlı kenarlarla düzenlenmiş. Bu da gözlerimizin ışıktaki değişikliğini hareket olarak okumasına yol açıyor.
100 kişiden sadece iki kişi fark edebiliyor…
Uzmanlar 10 saniye içinde bu görseli çözüme kavuşturanın üstün zekalı olduğunu söylüyor. 
Peki, resimdeki kuşlar nerede?
Resme bir de tersten bakın.
Son işlemde sonuç kaç olmalı?
u beeTiRcE2GKjTF0hF8WA
Zebraların siyah ve beyaz çizgilerine saklanan porsuk nerede?
JBWwZE3ZpUSc6P3 FtZLw
nlJAlTw3s0Sw MH1zGEmQQ
Sizce kedi aşağı mı iniyor yoksa yukarı mı çıkıyor?
3PK6hUZMqEWAofj39GI9fQ
Merdivenlerin yapısına bakıldığında kedinin aşağıya indiği açık bir şekilde görülüyor.
mG2RHFN9xkWZAr2C voh g
Görselde çeşitli renklerde yan yana koltuklar bulunuyor ancak bir adet tek kişilik koltuk bulunuyor.
Tekli koltuk sizce nerede?
x ilyBUJs0WtdTUAqmd Ag
Süper Mario’nun merdivenlerde hangi yöne doğru koşuyor?
GCRJsMK2M0Sd2ZUq7SuLbQ
Dikkatli bakıldığında Süper Mario’nun merdivenlerden aşağı değil yukarı koştuğu fark ediliyor.
8IQHLpy t0GwOS4OnoM7Mg
Fakat, Süper Mario’nun hangi yöne koştuğunu anlamanın kolay olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. 1989 yılında yayınlanan çizgi film “Süper Mario Bros. Süper Şov!”dan bir bölüm izleyenleri ikiye böldü. Videonun birkaç saniyesinde, kahramanın merdivenlerden inip inmediğini anlamak oldukça zor. İlk bakışta, Süper Mario merdivenlerden aşağı koşuyormuş gibi görünüyor. Ama gerçek öyle değil. Bir ipucuna ihtiyacınız olursa, ünlü karakterin sol ayağına bakabilirsiniz ya da merdivenlerden aşağı koşarken ayağınızın bu pozisyonda olup olmayacağına kendiniz karar verebilirsiniz.
zh9mIGHb60arWB 0Hhe4nA
Kayıp rakam hangisi?
ORROdpiaoEasCyJvzUKHnQ
Resimdeki kalbi, gözü ve beyni bulabildiniz mi?
PN84k Qra0ma7Fh2tZ95gg
b0dzK1Go4kWjno8fL1MHNA
Dört yapraklı yoncayı bulabildiniz mi?
2VktYCniBkqa2scZgUjElg
oxIYWmIgtE E 39pAmLOfg
Bu anahtar hangi kapıyı açar?
UcDPejoDFUmU fDr pKgZw
Bu haritadakiki uçaklardan bir tanesi test yönde uçuyor. Peki bu karmakarışık havayolu trafiğinde hangi uçağın yolundan saparak ters yönde uçtuğunu bulabilir misiniz?
A6nRGOBQ6ES trg
v3nyy3mT1UuuO0Px nPJsw
Güvercinler arasına gizlenmiş kediyi görebildiniz mi? İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre söz konusu karedeki kediyi en erken tespit eden kişinin rekoru 18 saniye.
JoX0pMrb7EyC4BCj PcqyA
Resimdeki yavru köpeği fark ettiniz mi?
dpZkm2wwtEuClak NEkA4g
ClYjGEVBUk6cM TS8qLv9w
Ekmek kızartma makinesini bulun
5I
Can simitleri arasındaki donutu (tatlı çörek) bulun.
CMTPbtS lkuO6HrKU1Lz4w
8gLmGS871ESAr4PhaHVfdQ
Külah dondurmalar arasından pembe , mavi ve yeşil renkli buz dondurmayı bulun.
GJaiU6wLJ06n1nfrPiVERg
GXUich
Bu resimdeki renkli ejder yumurtasını bulun.
TYNu
Bu resimde iki adet tek taş yüzük gizli. Bakalım bulabilecek misiniz?
k2hI1d1B EappK9rFiSRaQ
Bu karede kaç tane ayak görüyorsunuz
iDZunkn4YEq8HhnzAyYIcw
H3DgECgwW0KtYsuWRNLaUg
Macar karikatürist Gergely Dudas’ın sosyal medyada yayınladığı bu kare kısa sürede hayli popüler oldu. Peki bu karedeki futbol topu nerede?
Bu iki karedeki farklı şeyi görebiliyor musun?
rWBXmidbN0 seSa qkNHyA
vv5SyesGEkaDrK3H2nkvjw
Bu karede hangi harfi görüyorsun?
a8QngJM8K0G3IJjb6EsVYA
yd9mkGpXpkGyTQNT1y2jyQ
Hangi çocuk oyunda hile yapıyor?
RsNN6AA5TkeSN0JfdL3HZA
Sarışın çocuk elinde taş saklıyor.
qiIweD2BikuNmrUikRYLRQ
Bu resimde kaç tane hayvan var?
CwFdYRvzvkuneIIlesFIzQ
Bu resimde 13 havyan yer alıyor.
Resimdeki kadınlardan hangisi hamiledir?
c0lyiogTMEuBE2MyjbiIJQ
Yoga yapan kadın hamiledir. Yaptığı spor hamileler için daha uygundur ve kadının karnı büyümüştür.
KIILh5e UE
Bu noktaları, elinizi kaldırmadan 4 düz çizgi çizerek birleştirebilir misiniz?
8lrzyJ2HaEeYjt8vTCc4rQ
FRga5EJyQ0u3HHTwvHIVgg
Kadınlardan hangisi adamın eşi?
3l5PG7NJdU 3Z9e3 3aDQ
MzCbEnvBREO0QnhWJyMF5Q
Resimdeki uğur böceği nerede?
yLmjPbQsVU2Kj3AmfFcvlQ
nQ9p86A09UCk6WCfWpX36g
Kutuların hangisinde para var?
2YeVfzCGW02D9NuHiPSveA
Dikkatli kişiler fotoğrafın sağ alt köşesindeki çantayı nane yeşili kurdele ile aynı tonda olduğunu tespit edebiliyor.
qSSVmbpk6Ui0UAsm pYIWQ
Kedinin sahibi kim?
Kedinin sahibi, taytları yırtılmış olan kız (ortadaki). Sağındaki kızın taytındaki yırtılmanın sebebi ise kediden ziyade bir yere takılmasından dolayı gerçekleşemiş olabilir.
HPJfZVy XkSbQp29wJmmcA
Avcıların aradığı geyik nerede?
BCrY4J35G0e iol1mJYZ3w
HZp5EUFsl0GlJHMOcUqBmw
Eksik parça hangisi?
7K WZU3UNESXcqulPdk1KA
2 numara
BryBUamtTkaA nUADNGTkg
Hedef tahtalarından hangisi farklı?
EUm uD06OkGZA6wAtkyovw
Ortadaki hedef tahtası kenarlardakinden farklı
Şekil 1: Kaleminizi başparmak, işaret parmağı ve orta parmak arasında tutarsanız, kalem tutma tarzı kişilik özellikleriniz ikili bir kişiliğe sahip olduğunuzu gösterir. Bazen insanlara karşı aşırı derecede eleştirelsiniz, bazı günlerde ise son derece kibar ve cömertsiniz. Bazen mutlu ve halinden memnunsunuz, bazı günler ise her küçük şeye sinirleniyorsunuz. 
Şekil 2: Kaleminizi işaret ve orta parmağınız arasında tutarsanız, kalem tutma tarzı kişilik özellikleriniz, anları dolu dolu yaşamayı sevdiğinizi ortaya koyuyor. Çayınızı veya içeceğinizi yudumlamak kadar basit bir şeyin bile keyfine varacaksınız. Affetmek ve unutmak için hızlısın. Hayatın kin beslemek veya enerjinizi olumsuz duygulara harcamak için çok kısa olduğuna inanabilirsiniz.
G1MjwcH2sEuqgA1e1ESx w
Şekil 3: Kaleminizi başparmağınız üst üste gelecek şekilde tutarsanız, kalem tutma tarzı kişilik özellikleriniz oldukça hırslı ve istekli olduğunuzu gösterir. İstediğinizi elde etmek için herhangi bir sınırlamaya veya eksikliğe izin vermiyorsunuz. Yine de, duygularınızdan çok fazla etkilenme sorununuz var. Kendinizi ezici düşünce ve duygulara kapılmış halde bulabilirsiniz. Ayrıca kendinizi bir şeyleri aşırı analiz ederken veya fazla düşünürken bulabilirsiniz. Stresli durumlarda endişeli olabilirsiniz.
Şekil 4: Kaleminizi işaret parmağınız ile baş parmağınız arasında tutarsanız, kalem tutma tarzı kişilik özelliklerin gizemli biri olduğunu ortaya koyuyor. İnsanlar ve şeyler hakkında yeni şeyler öğrenmeyi ve kendiniz hakkında çok fazla veya hiçbir şey söylemeden yeni deneyimler kazanmayı seviyorsunuz. İnsanlara kendi hızınızda ve ruh halinizde karışıyorsunuz. Bazen dışa dönük, bazen de sessizce oturup her şeyi gözlemleyeceksiniz. Yine de bir şekilde bir eğlence ortamının hayatı oluyorsun. Bilgiyi özümsemek için sonsuza kadar açsınız. Yeni konseptler ve yeni yerler keşfetmeyi seviyorsunuz. Ancak duygusal olarak çok korunuyorsunuz.
Y2kkkGfaJEGXjzw1E v IA
Bu karedeki tekli koltuk nerede?
eFS U5K 6kisMwRKmei0bA
52KycXy2yk Cgnhh5KgnWg
Resimde gizlenmiş kitap nerede?
WoI00bukJkaC1e SlwG0FA
PcCTf3QBKUaDejXONQTfWA
Bu resimde de bir poker pulu saklı
Rm5XB7cfikmCU79I6zceZQ
Bu resimdeki kalem nerede?
Okaf2r7V EuaY2g5zAFcTg
uc E7coL0kyi53uvWuCsTA
Farklı görünen kediyi bulun
ODuBQ81yZEujZRt44niVIg
Z2VG5TXffEecmmSstfYGrw
Çiftler arasından farklı olanı bulun.
91Pmjis5LE gtNGZLvu5tA
Hangisi diğerlerinden farklı?
a8KnSOZq1Euqa faLHa9mQ
lqWzjy BEUOc3D bmn8aKA
Resimlerden hepsi aynı, sadece bir farklı. Farklı olanı bulabilir misin?
nj6z6cE tE WUR2 ihZ RQ
M2ar8EdjWEmzUs6g 7sfew
Hangi inek diğerlerinden farklı oturuyor?
DgcW6NtT2kKvsNiPJwU1UA
Farklı olan resmi bulun.
8JVGsisUpUaikFA3 zdE2Q
Krmk3QG1 k2v8Y2cEdio4A
Buradaki resimlerden farklı olanı bulabilecek misin?
f3b5Iy3fUqJ3f4w15 l4A
RQvFkWQ2z0qC1tfOq 6lbg
Diğerlerinden farklı ikiliyi bulun.
kuOek0rEmESNvwoCqXkYtg
rN34UtU kOqyttSH3oohg
Hangi at diğerleri gib değil?
aXnGA0X3 E2sKrLqMXL0Tg
hDLy4d OWECF1Hl U0gF3Q

Türkçü Haber

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.