Topkapı Sarayı’nda gece turları bugün başlıyor (Topkapı Sarayı gece ziyareti saatleri)

Milli Saraylar Başkanlığına bağlı Topkapı Sarayı, müze olarak faaliyet göstermeye başladığı 1924’ten bu yana, tarihinde ilk kez gece saatlerinde ziyarete açılacak. Topkapı Sarayı’nda gece turları 29 Haziran itibariyle başlayacak. Peki, Topkapı..

Yayınlanma: Güncelleme: 1 views

Topkapı Sarayı'nda gece turları bugün başlıyor (Topkapı Sarayı gece ziyareti saatleri)

Milli Saraylar Başkanlığına bağlı Topkapı Sarayı, müze olarak faaliyet göstermeye başladığı 1924’ten bu yana, tarihinde ilk kez gece saatlerinde ziyarete açılacak. Topkapı Sarayı’nda gece turları 29 Haziran itibariyle başlayacak. Peki, Topkapı Sarayı akşam ziyareti hangi günler, saatler arasında yapılabilecek?

Topkapı Sarayı’nda gece turları bugün (29 Haziran 2024) itibariyle başlayacak.Yeni uygulama ile Topkapı Sarayı, her cumartesi 21.00-23.00 arasında gezilebilecek. Saraya gece ziyaretleri gruplar halinde gerçekleştirilecek. İlk grup bugün saat 21.00’de, ikinci grup ise saat 22.00’de kabul edilecek. Grupların 300 kişiyi geçmemesine dikkat edilecek.Harem-i Hümayun’un birçok bölümü de gece gezilebilecek Tarih meraklılarını geçmişte bir yolculuğa çıkaracak olan gece turlarının başlangıç ve bitiş noktası Bab-ı Hümayun olacak. Gezi kapsamında ikinci avluda yer alan Divan-ı Hümayun, Kubbealtı ve Saray Saatleri Galerisi görülebilecek. Harem bölümünde de Karaağalar Mescidi, Karaağalar Taşlığı, Cariyeler Koridoru, Valide Sultan Dairesi, Hünkar Hamamı, III. Murat Has Odası, Gözdeler Dairesi ve Mabeyn Taşlığı, Altın Yol ile yeni sergi düzeniyle yakın zamanda ziyarete açılan Kuşhane Mutfağı gezilebilecek. Gece ziyaretleri kapsamında Topkapı Sarayı’nın üçüncü avlusunda yer alan Arz Odası, Mukaddes Emanetler Dairesi ve Fatih Köşkü ile Hazine Sergisi de yeniden keşfedilebilecek. Topkapı Sarayı’nın dünyaca ünlü Hazine Sergisi içerisinde yer alan Kaşıkçı Elması, Topkapı Hançeri ve Altın Taht gibi şaheserler de görülebilecek. Ziyaretçiler saraydaki gece turunda Havuzlu Teras’ta dolaşabilecek, İftariye Kameriyesi’nden ise İstanbul’u seyredebilecek. Geziye özel biletler gişeden temin edilebilecek.Türkçü Haber

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.