Sendikalardan ortak komisyon

Türk-İş, Hak-İş ve DİSK; vergi, enflasyon ve asgari ücretin de aralarında olduğu konuları görüştü. Genel başkanlar, bir komisyon kurulmasına ve konfederasyonların görüş ve taleplerini içeren ortak bir bildiri oluşturulmasına karar..

Yayınlanma: Güncelleme: 5 views

Sendikalardan ortak komisyon

Türk-İş, Hak-İş ve DİSK; vergi, enflasyon ve asgari ücretin de aralarında olduğu konuları görüştü. Genel başkanlar, bir komisyon kurulmasına ve konfederasyonların görüş ve taleplerini içeren ortak bir bildiri oluşturulmasına karar verdi.

Türk-İş’in ev sahipliğinde üç konfederasyonun genel başkanının katıldığı toplantı basına kapalı gerçekleşti.

Toplantıda, Ergün Atalay, Mahmut Arslan ve Arzu Çerkezoğlu, ücretler üzerinden kesilen vergi, enflasyon rakamları, asgari ücret ve kamudaki tasarruf tedbirlerinin çalışanlar üzerindeki olumsuz etkisinin de aralarında olduğu konu başlıklarını görüştü. Genel başkanlar, üç konfederasyondan birer temsilcinin katılımıyla komisyon kurulup ortak bir bildiri hazırlanmasını kararlaştırdı. Türk-İş, Hak-İş ve DİSK’in katkılarıyla oluşturulacak bildiri, gelecek hafta Türk-İş’in ev sahipliğinde üç genel başkanın katılımıyla düzenlenecek toplantıda kamuoyuyla paylaşılacak.

Türkçü Haber

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.