hava 19° Orta
Google News

Meteoroloji’den 14 il için sarı kodlu uyarı: İstanbul’a toz yağacak (Bu hafta hava nasıl olacak?)

Son Güncelleme :

26 Mart 2024 - 9:54

/ 0 views kez okundu.
Meteoroloji’den 14 il için sarı kodlu uyarı: İstanbul’a toz yağacak (Bu hafta hava nasıl olacak?)

Meteoroloji'den 14 il için sarı kodlu uyarı: İstanbul'a toz yağacak (Bu hafta hava nasıl olacak?)

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), günlük hava tahmini raporunu yayımladı. Yurdun büyük bir kesiminde parçalı ve bulutlu bir havanın hakim olacağı belirtilirken 14 il için ise sarı kodlu uyarı verildi. Gece saatlerinden itibaren İstanbul ve çevresinin yağışlı geçeceği de ifade edilirken Marmara ve Ege bölgesinde toz taşını bekleniyor. İşte İstanbul, İzmir, Ankara hava durumu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun genelinin parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güneyi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Sivas, Sinop, Bartın, Kastamonu çevreleri ile gece saatlerinden itibaren Marmara’nın batısı, İstanbul, Bursa, Yalova, Bilecik, Kütahya, Eskişehir, Afyonkarahisar ve Muğla çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Genellikle yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Doğu Karadeniz’in kıyı kesimleri, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Bingöl ve Muş çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara ve İç Ege ile İç Anadolu’nun kuzeybatısında yer yer pus ve sis, doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
Marmara ve Ege’de toz taşınımı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.
HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, iç ve doğu kesimlerde 3 ila 5 derece azalacağı tahmin ediliyor.
RÜZGAR: Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Bingöl ve Muş çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek, sel, su baskını, yıldırım, küçük çaplı dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
TOZ TAŞINIMI UYARISI: Marmara ve Ege’de yer yer toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
MGM, 14 il için ise sarı kodlu uyarı verdi.
Sarı kodlu uyarı alan iller: Adana, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Hatay, K.Maraş, Mardin, Muş, Siirt, Van, Batman, Şırnak, Osmaniye
Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Marmara’nın batısı, İstanbul, Yalova, Bursa ve Bilecik çevrelerinin yer yer yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor. Bölge genelinde toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.EDİRNE °C, 19°CParçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlıİSTANBUL °C, 15°CParçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlıKIRKLARELİ °C, 16°CParçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlıKOCAELİ °C, 17°CParçalı zamanla çok bulutlu
Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Kütahya, gece Muğla ve Afyonkarahisar çevrelerinin yerel olmak üzere hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor. Bölge genelinde toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.A.KARAHİSAR °C, 14°CParçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yer yer hafif sağanak yağışlıDENİZLİ °C, 20°CParçalı, akşam saatlerinden sonra çok bulutluİZMİR °C, 20°CParçalı, akşam saatlerinden sonra çok bulutluMUĞLA °C, 21°CParçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yer yer hafif sağanak yağışlı
Parçalı, iç ve doğu kesimlerinin çok bulutlu, sabah saatlerinde Doğu Akdeniz bölümünün, öğleden sonra ve akşam saatlerinde Hatay çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.ADANA °C, 23°CÇok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıANTALYA °C, 22°CParçalı bulutluHATAY °C, 18°CParçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıMERSİN °C, 22°CParçalı ve çok bulutlu
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde güneyi ile Sivas çevrelerinin, gece Eskişehir çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.ANKARA °C, 11°CGenellikle parçalı, akşam saatlerinden sonra çok bulutluESKİŞEHİR °C, 15°CParçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yer yer hafif sağanak yağışlıKONYA °C, 13°CParçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde il geneli, gece saatlerinde batı çevreleri yer yer yağmurluSİVAS °C, 9°CParçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu
Parçalı ve çok bulutlu, Bartın, Sinop ve Kastamonu çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.BOLU °C, 12°CParçalı ve çok bulutluKARABÜK °C, 13°CParçalı ve çok bulutluSİNOP °C, 13°CÇok bulutlu ve aralıklı yağmurluZONGULDAK °C, 12°CParçalı ve çok bulutlu
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Trabzon, Rize ve Artvin’in kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.AMASYA °C, 14°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurluSAMSUN °C, 16°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurluTOKAT °C, 13°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurluTRABZON °C, 13°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle karla karışık yağmur ve kar, güneybatı kesimlerinde yağmur şeklinde olmak üzere; bölgenin güneydoğusu ile Bitlis ve Muş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor. Bölgenin yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.ERZURUM °C, 2°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlıKARS °C, 1°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlıMALATYA °C, 13°CParçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurluVAN °C, 6°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, doğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bölgenin doğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor.DİYARBAKIR °C, 15°CParçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı, kuzeydoğusunun yükseklerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.GAZİANTEP °C, 16°CParçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlıSİİRT °C, 7°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, doğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.ŞANLIURFA °C, 18°CParçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

Türkçü Haber

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.