KPSS DHBT 2024 sınavı başvuruları başladı mı? DHBT sınavı ne zaman?ÖSYM 2024 sınav takvimi

2024-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumları sınav giriş belgelerinin yayımlanması ardından gözler KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) sınavına çevrildi. Peki,KPSS DHBT 2024 sınavı başvuruları ne zaman?..

Yayınlanma: Güncelleme: 3 views

KPSS DHBT 2024 sınavı başvuruları başladı mı? DHBT sınavı ne zaman?ÖSYM 2024 sınav takvimi

2024-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumları sınav giriş belgelerinin yayımlanması ardından gözler KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) sınavına çevrildi. Peki,KPSS DHBT 2024 sınavı başvuruları ne zaman? DHBT sınavı ne zaman?

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin katılacakları Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) bu yıl eylül ayında yapılacak. V0dE84uJ5EKozJlRsWbRsg

KPSS DHBT NE ZAMAN YAPILACAK?

KPSS DHBT başvuruları, 9-15 Ağustos 2024 tarihleri arasında alınacak. KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) ise 22 Eylül’de yapılacak.

DHBT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? Adaylar, başvurularını ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla, ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr” adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması’ndan yapabilecek.

Türkçü Haber

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.