İzmir’de 5 kişinin öldüğü patlama | Yetki belgesi olmadığı ortaya çıktı

İzmir’de bir lokantada meydana gelen 5 kişinin hayatını kaybettiği, 63 kişinin yaralandığı patlamayla ilgili soruşturmada yeni bilgiler ortaya çıktı. Patlamaya neden olan tüpü değiştiren kişinin yetki belgesinin olmadığı tespit edildi…

Yayınlanma: Güncelleme: 1 views

İzmir'de 5 kişinin öldüğü patlama | Yetki belgesi olmadığı ortaya çıktı

İzmir’de bir lokantada meydana gelen 5 kişinin hayatını kaybettiği, 63 kişinin yaralandığı patlamayla ilgili soruşturmada yeni bilgiler ortaya çıktı. Patlamaya neden olan tüpü değiştiren kişinin yetki belgesinin olmadığı tespit edildi. İş yerinin ruhsat başvurusunun da henüz inceleme aşamasında olduğu ifade ediliyor.

6uGqWMFd90WREnr3JOBE9w
İzmir’in Torbalı ilçesinde 5 kişinin can verdiği, 63 kişinin yaralandığı patlamaya ilişkin, olaydan bir gün önce tüpü değiştirdiği anlaşılan tutuklu M.K’nin, tüp değiştirme konusunda yetki belgesinin olmadığı belirtildi.
CnQjH1eFgUGp8CQC6Lja Q
Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında edinilen bilgilere göre, patlamanın yaşandığı lokantayı, tutuklanan iş yeri sahibi G.K. geçen yıl ağustosta oğluyla işletmeye açtı. Kadın, oğlunun 4 ay sonra başka bir işe girmesi nedeniyle lokantayı tek başına işletmeye devam etti.
iU15eH7t Eqk6DCjdX9Ttw
İş yeri hakkında geçen mayısta “ruhsatsız olduğuna” dair şikayet geldiği, işletmenin ruhsat başvurusunun bulunduğu ve konunun belediye tarafından değerlendirme aşamasında olduğu bilgisine ulaşıldı.
U ckgC4Lb0yBkDWhio6BoQ
Patlamadan bir gün önce tüpü değiştiren M.K’nin ise ifadesinde Torbalı’da yıllardır bu işi yaptığını, gaz kaçağını kontrol ettiğini söylediği kaydedildi.M.K’nin tüp değiştirme konusunda yetki belgesinin olmadığı ifade edildi.
CiiJLgvM7kCnibgTO9RcKg
Soruşturma dosyasında, lokanta sahibi G.K’nin “Tüpün cumartesi öğleden sonra değiştirildiğini, iş yerinin gece 02.00’ye kadar açık olduğunu” söylediği ifadesi de yer aldı.
p2FimAT4v0aJ2QvptE5f0A
İfadeler ve soruşturma kapsamında ulaşılan bilgiler doğrultusunda yapılan ilk değerlendirme, lokantanın tüp takıldıktan sonra 12 saat daha müşterilerine hizmet verdiği, tüpten sızan gazın kepenkle kapalı olan iş yerine dolduğu ve patlamanın bundan kaynaklandığı yönünde.
Olaya ilişkin hazırlanacak bilirkişi raporunda lokantada gaz açma ve kapatmaya ilişkin alarm sisteminin olup olmadığı, tüpün kapalı alanda bulunup bulunmadığı, havalandırmanın yeterli olup olmadığı, işletmede sanayi tipi tüpün kullanılmasının uygunluğu gibi hususlar araştırılacak.
99SLLeswMk KLiFzA0cnbw
Patlamanın yaşanmasıyla iş yeri kepenginin de lokantanın önünden geçen insanların üzerine savrulduğu vurgulandı. Öte yandan tutuklanan şüphelilerin herhangi bir suç kaydının olmadığı anlaşıldı.
hpb5RmW7r0KtnTghLNWILw
İzmir’in Torbalı ilçesi Ayrancılar Mahallesi Barış Manço Caddesi’ndeki iş yerinde 30 Haziran’da patlama meydana gelmiş, 5 kişi hayatını kaybetmiş, 63 kişi yaralanmıştı.
DMweYM NYk2RJ2OiX85b5A
Soruşturma kapsamında iş yeri sahibi G.K. ile patlamadan bir gün önce tüpü değiştirdiği belirlenen M.K. tutuklanmıştı.
c XIUv9lI0OEL2T4HRUYHA

Türkçü Haber

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.