Filipinler ve Japonya önemli bir savunma anlaşması imzaladı

Filipinler ve Japonya, Hint-Pasifik bölgesindeki gerilimlerin ortasında, kuvvetlerinin karşılıklı olarak birbirlerinin topraklarına konuşlanmasına izin veren Karşılıklı Erişim Anlaşması’nı (RAA) imzaladı. Filipinler Başkanlık İletişim Sekreteri Cheloy Garafil, Filipinler ve Japonya’nın, Hint-Pasifik..

Yayınlanma: Güncelleme: 3 views

Filipinler ve Japonya önemli bir savunma anlaşması imzaladı

Filipinler ve Japonya, Hint-Pasifik bölgesindeki gerilimlerin ortasında, kuvvetlerinin karşılıklı olarak birbirlerinin topraklarına konuşlanmasına izin veren Karşılıklı Erişim Anlaşması’nı (RAA) imzaladı.

Filipinler Başkanlık İletişim Sekreteri Cheloy Garafil, Filipinler ve Japonya’nın, Hint-Pasifik bölgesinde gerilimin arttığı bir dönemde güvenlik ilişkilerinde bir dönüm noktası olan, kuvvetlerini birbirlerinin topraklarında konuşlandırmalarına izin veren bir anlaşma imzaladıklarını duyurdu. Karşılıklı Erişim Anlaşması (RAA) Filipinler Savunma Bakanı Gilberto Teodoro ve Japonya Dışişleri Bakanı Yoko Kamikawa tarafından Pazartesi günü başkanlık sarayında Filipinler Devlet Başkanı Ferdinand Marcos Jr’ın da tanıklık ettiği bir törenle imzalandı.

KARŞILIKLI ERİŞİM ANLAŞMASI NEDİR?

RAA, ziyaret eden kuvvet için yabancı personel ve teçhizatın girişini kolaylaştırmak gibi askeri işbirliğini kolaylaştıracak bir çerçeve oluşturuyor.

Türkçü Haber

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.