Evde bakım maaşı sorgulama: Evde bakım maaşı yattı mı, ne zaman yatacak?

Evde bakım maaşı ödemelerinin yatacağı tarih destekten faydalanan vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Her ay belirlenen tarihlerde evde bakım maaşları yatırılıyor. Vatandaşlar, ödemeleri online sistem üzerinden görüntüleyebiliyor. Peki, evde bakım maaşı..

Yayınlanma: Güncelleme: 5 views

Evde bakım maaşı sorgulama: Evde bakım maaşı yattı mı, ne zaman yatacak?

Evde bakım maaşı ödemelerinin yatacağı tarih destekten faydalanan vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Her ay belirlenen tarihlerde evde bakım maaşları yatırılıyor. Vatandaşlar, ödemeleri online sistem üzerinden görüntüleyebiliyor. Peki, evde bakım maaşı yattı mı, ne zaman yatacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hasta, yaşlı ve engelli kişiler ile ailelerine belirlenen tarih aralığında bakım maaşları yatıyor. Evde bakım maaşının ödeme tarihleri illere göre farklılık gösteriyor. Vatandaşlar, online sistem üzerinden sorgulama yaparak evde bakım maaşlarının yatıp yatmadığını öğrenebiliyor.EVDE BAKIM MAAŞLARI NE ZAMAN YATAR? Evde bakım maaşları, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı İl Müdürlükleri tarafından her ayın 15’i ile 31’i arasında hesaplara yatırılıyor. EVDE BAKIM MAAŞI ÖDEME BİLGİLERİ SORGULAMA e-Devlet’in “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” sayfasından evde bakım aylığı sorgulanabiliyor. Sisteme kayıtlı olan vatandaşlar, şifreleri ve T.C kimlik numaralarıyla sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyor. Engelli bireylerin hayatlarının idamesini evde yürütecek kişilere Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından ödenen ücrete evde bakım desteği denilmektedir. Evde bakım desteği engelli bireylerin kendisine değil, bakımını üstlenen akrabası, vasisi gibi üçüncü kişilere yapılan destektir.Türkçü Haber

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.