Dul ve yetim aylıkları ne kadar oldu? (2024 dul ve yetim aylığı tutarı)

Dul ve yetim maaşının ne kadar olduğu, emekli zammı sonrasında birçok kişi tarafından merak ediliyor. Dul ve yetim aylığı, vefat eden sigortalının emekli maaşına göre hesaplanıyor. Peki, 2024 temmuz zammı..

Yayınlanma: Güncelleme: 4 views

Dul ve yetim aylıkları ne kadar oldu? (2024 dul ve yetim aylığı tutarı)

Dul ve yetim maaşının ne kadar olduğu, emekli zammı sonrasında birçok kişi tarafından merak ediliyor. Dul ve yetim aylığı, vefat eden sigortalının emekli maaşına göre hesaplanıyor. Peki, 2024 temmuz zammı ardından dul ve yetim aylıkları ne kadar oldu?

k0uEPIR4eUGU4qt29j4azQ
SSK ve Bağ-Kurlu dul ve yetimin aylıklarını ilgilendiren zam oranı belli oldu. Dul ve yetimleri aylıklarına yüzde 24.73 oranında zam yapıldı.
FmS 9gKBtUCvDsUJBLb0rQ
SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş artışının yüzde 24.73 olmasından dolayı dul ve yetim maaşları da bu seviyede yükseltildi.
7zPT16UmRku6R7uEAr5JLw
Yeni temmuz zammı kapsamında yüzde 25 hissesi olan bir vatandaş en düşük 3930,50 oranında hissesi olan bir kişi en düşük 7859 TL, Yüzde 75 oranında dul ve yetim aylığı alan bir kişininn ise en düşük 10039,0 TL alması bekleniyor.
54zQpUavFEmZo9BaCrgYRA
Yeni dul ve yetim aylığı tutarları Bakanlık tarafından katsayının belirlenmesinden sonra belli olacak.

Türkçü Haber

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.