Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’de: NATO Liderler Zirvesi’nde aile fotoğrafı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin başkenti Washington’da düzenlenen NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne katıldı. Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg tarafından karşılandı. Biden ve..

Yayınlanma: Güncelleme: 0 views

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'de: NATO Liderler Zirvesi'nde aile fotoğrafı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin başkenti Washington’da düzenlenen NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne katıldı. Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg tarafından karşılandı. Biden ve Erdoğan ayaküstü sohbet etti. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, liderlerle aile fotoğrafı çekimine katıldı. Aile fotoğrafında Erdoğan’ın yanında İsveç Başbakanı Ulf Kristersson ile İngiltere Başbakanı Keir Starmer yer aldı.

sF1GoVGRkGxWjYKTnI Fw
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin başkenti Washington’da düzenlenen NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne katıldı.
Zirvenin yapıldığı Walter E. Convention Center’a gelen Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg tarafından karşılandı.
5w fWvTV1ka161HyPRIuAw
Karşılamanın ardından, NATO üyesi ülkelerin devlet ve hükümet başkanları aile fotoğrafı çektirdi.
Aile fotoğrafında Erdoğan’ın yanında İsveç Başbakanı Ulf Kristersson ile İngiltere Başbakanı Keir Starmer yer aldı.
n19jeB0r10SkGENujEz7JQ
Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra, NATO Atlantik Konseyi Devlet ve Hükümet Başkanları Oturumu’na katıldı.
YzuHnifekUiwSmNBmCE3Pw
Bugün zirve kapsamında Kuzey Atlantik Konseyi’nin ilk oturumu yapılacak. Türkiye’yi zirvede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan temsil ediyor.
6Dibp2ANc0CsDA1f01 MvA
Oturumun ardından kısa süre içinde görevi bırakması beklenen Genel Sekreter Jens Stoltenberg bir basın toplantısı düzenleyecek.
MhbgNMGK2kmA143tCrv9Hw
Erdoğan, zirve marjında ikili görüşmeler de yapacak. Bugün Yunanistan Başbakanı Kiriyakos Miçotakis ve Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile birer görüşme yapması bekleniyor.
wwIPYPZAvE6gJhoTO0 k9A
Zirvenin ağırlıklı gündemini Ukrayna Savaşı oluşturuyor. Gazze Savaşı da gündeme gelecek. İngiltere’nin İşçi Partili yeni Başbakanı Keir Starmer da, göreve geldikten günler sonra ilk NATO zirvesine katılıyor.
KUjZ kHQLUSPf wJVL u4Q
Zirveye NATO liderleri ve Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski’nin yanı sıra Asya Pasifik’ten dört ülke de davet edildi. Japonya, Güney Kore, Avustralya ve Yeni Zelanda liderleri de Washington’da.
LSoo
z

Türkçü Haber

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.