Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki görevini bıraktı

SON DAKİKA HABERİ: Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sağlık sorunları sebebiyle görevi kendi dileğiyle bırakmak istediğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bugün arz ettiğini bildirdi. Son dakika haberi! Çevre Şehircilik ve..

Yayınlanma: Güncelleme: 5 views

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki görevini bıraktı

SON DAKİKA HABERİ: Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sağlık sorunları sebebiyle görevi kendi dileğiyle bırakmak istediğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bugün arz ettiğini bildirdi.

Son dakika haberi! Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sağlık sorunlaır nedeniyle görevini bıraktığını açıkladı. 

Özhaseki, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, uzun zaman önce, 1994’te Kayserili hemşehrilerinin yoğun talebi üzerine belediye başkanı olarak hizmet kervanına katıldığını hatırlattı. O dönemlerin Türkiye’nin zor yılları olduğunu belirten Özhaseki, “Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olarak devam eden bu yolculukta doğduğum şehre hizmet etmekten, her bir köşesine emek verip iz bırakmaktan derin bir manevi haz duydum.” değerlendirmesinde bulundu. Özhaseki, ilerleyen yıllarda çok farklı alanlarda memleket hizmetinde görev aldığını, bunun kaderinin yazgısı olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: “Önce Kayseri Milletvekili, sonrasında AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı, ardından da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak güzel Türkiye’mize hizmet ettim. Bu hizmet süresi boyunca Sayın Cumhurbaşkanımızla yol yürümek, her daim bizim için bir onur vesilesi olmuştur. Ülkemizin başına gelen en büyük doğal afette yaraları sarmak ve yıkılan şehirlerimizi imar etmek için tarihi bir sorumluluk üstlendim. Hamdolsun, geldiğimiz noktada işlerin çözümünde önemli bir mesafe alınmış oldu. Yol netleşti, yapılacak inşa ve ihya faaliyetleri adım adım belirlendi. Bugün ise üstlendiğim bu kutlu görevi sağlık sorunlarım sebebiyle kendi dileğimle bırakmak istediğimi Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettim.” “ÜLKEM İÇİN HAYIRLI OLAN HER İŞE DESTEĞİM SÜRECEK” Özhaseki, aldığı görevler boyunca gece gündüz çalışarak, hiçbir dünyevi hesabın içinde olmadan, Hakk’ın rızasını temin etmeyi yegane gaye edindiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı: “Vicdan terazisine uygun düşmeyen bir tutum içinde olmamaya ayrı bir özen gösterdim. Ne kendimin ne de çocuklarımın boğazından haram bir lokma geçmemesine yönelik hassasiyetimi hep diri tuttum. Bundan sonraki dönemde kuracağımız aile vakfında sağlığım elverdiğince hizmet vermeye devam edeceğim. Ülkem için hayırlı olan her işe desteğim elbette sürecektir. Milletimizden haklarını helal etmelerini hususiyle dilerim. Sayın Cumhurbaşkanımıza, göstermiş olduğu güven ve teveccühleri münasebetiyle şükranlarımı arz ediyorum.”

MEHMET ÖZHASEKİ KİMDİR? Mehmet Özhaseki, 1957’de Kayseri’de doğdu. İlköğrenim ve ortaöğrenimini Kayseri’de tamamlayan Özhaseki, Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği bölümünü kazandı. Eğitimini yarıda bırakan ve ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine yerleşen Özhaseki, mezuniyetinin ardından dezavantajlı gruplara hizmet etmeyi amaçlayan vakıf ve derneklerin kuruluşunda görev aldı. 27 Mart 1994’teki Mahalli İdareler Seçimleri’nde Melikgazi Belediye Başkanı olan Özhaseki, 23 Haziran 1998’de Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yapılan oylamayla Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi ve 1999, 2004, 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde bu görevini sürdürdü. Tarihi Kentler Birliğinin (TKB) 2004-2011 yıllarında başkanlığını yapan Özhaseki, 10 Şubat 2015’te Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığından istifa etti ve AK Parti’den milletvekili adayı oldu. 25, 26 ve 27’nci dönemde Kayseri milletvekili, 65. dönem Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nde Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak görev yapan Özhaseki, 2015’ten bu yana AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı görevinde bulundu. Evli ve 4 çocuk babası olan Özhaseki, İngilizce ve Arapça biliyor.Türkçü Haber

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.