Annesi ilk kez konuştu: Sinan Ateş’in öldürülmeden önceki sözleri ne oldu?

Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in annesi Saniye Ateş, oğlunun aldığı tehditler üzerine bir aile toplantısı yaptığını belirten Saniye Ateş, “Yüzümdeki tedirginliği ve üzüntüyü görünce “Anne üzülme,..

Yayınlanma: Güncelleme: 3 views

Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in annesi Saniye Ateş, oğlunun aldığı tehditler üzerine bir aile toplantısı yaptığını belirten Saniye Ateş, “Yüzümdeki tedirginliği ve üzüntüyü görünce “Anne üzülme, ben yanlış bir şey yapmadım. Bana bir şey olmaz diyerek beni sakinleştirmişti” dedi.

Eski Ülkü Ocaklar Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin dava Ankara’da sürüyor. Sincan Cezaevi Kampüsü içerisindeki duruşma salonunda davayı takip edenler arasında bulunan Sinan Ateş’in annesi Saniye Ateş 18 aylık sessizliğini bozdu. 

TIKLAYIN – Sinan Ateş davasında ikinci gün | Sanıklar eski polis amiri ile yüzleşti, mahkemeden Ateş’in avukatını çıkarmayan polisler hakkında suç duyurusu

12punto’dan Ersin Eroğlu’nun haberine göre, Sinan Ateş’in öldürülmeden önce bir aile toplantısı yaparak aldığı tehditleri anlattığını belirten Saniye Ateş, “Bazı insanların kalemini kırdıklarını, kendisine suikast düzenlemek için kiralık katil aradıklarını bizimle paylaşmıştı. Benim yüzümdeki tedirginliği ve üzüntüyü görünce ‘anne üzülme Allah bizimle beraber. Ben yanlış bir şey yapmadım, bana bir şey olmaz’ diyerek beni sakinleştirmişti” dedi.

18 aydır büyük bir çöküntü içerisinde olduğunu söyleyen Saniye Ateş sözlerini şöyle sürdürdü:

“Oğlumun yokluğunu kabullenemiyorum. Benim oğlumun herkese faydası vardı. Vatanın milletini seven biriydi. Beni en çok rahatsız eden ise hâlâ oğlumun neden öldürüldüğünü bilmiyorum.”

1719994538705 screenshot 1

Selma Ateş-Saniye Ateş ve Sevda Ateş ile
Sincan Cezaevi Kampüsü içerisindeki duruşma salonunda (Fotoğraf:12 Punto)

Mahkeme sürecinin kendisi için zorlu başladığını belirten Saniye Ateş, “Oğlumu benden alanlarla karşı karşıyayım ama onlara bir şey söyleyemiyorum. Oğlumu benden alanlar sık sık mahkeme heyetine bir aileleri ve çocukları olduğunu ve mağdur olduklarını anlattılar. Bunu anlatanlar benim oğlumun çocuklarını ve beni hiç düşünmediler mi bunu anlamıyorum. Madem bir aileleri ve çocukları var keşke bu alçak cinayeti tasarlamadan önce biraz bizim yerimize kendilerini koysalardı.

TIKLAYIN – Sinan Ateş davası | Tetikçi Özyağcı’nın avukatı: Öldürme saikiyle hareket etseydi kafasına ateş ederdi

“Siyasi bir cinayete kurban gitti”

Mahkemeden adalet beklediklerini ifade eden Saniye Ateş, oğlunun siyasi bir cinayete kurban gittiğini belirterek şunları söyledi:

“Bu davada her şey aydınlatılmıştır ve karanlık hiçbir yeri yoktur. Bütün her şey ortadadır. Oğlum siyasi bir cinayeti kurban gitmiştir ve failleri de bellidir. Biz faillerin hikayelerini ve yalanlarını dinlemek istemiyoruz. Devletimizin irade koyup bir an önce adaletin tecelli etmesini bekliyoruz. Artık anne yüreğim dayanmıyor beni anlayabiliyorsunuz değil mi? Kalbim çok acıyor sabahlara kadar uyuyamıyorum sadece adalet bekliyorum.”

Aile toplantısında tehditleri anlatmış 

“Oğlumla çok sık görüşürdüm. Son zamanlarda üzerindeki baskıdan ve tehditlerden dolayı görüşme sıklığım daha da artmıştı. Oğlum malum bu davada yargılanan şahıslardan ve mensup oldukları yapıdan sürekli ölüm tehdidi alıyor ve sosyal medyadan bir operasyona tabi tutuluyordu. Olaydan bir hafta önce Bursa’ya geldiğinde bir aile toplantısı yaptık ve tüm yaşanan olayları anlatmıştı. Bazı insanların kalemini kırdıklarını, kendisine suikast düzenlemek için kiralık katil aradıklarını bizimle paylaşmıştı. Benim yüzümdeki tedirginliği ve üzüntüyü görünce ‘Anne üzülme Allah bizimle beraber. Ben yanlış bir şey yapmadım, bana bir şey olmaz’ diyerek beni sakinleştirmişti.” 


 SANİYE ATEŞ AMBULANSLA HASTANEYE KALDIRILDI

Sinan Ateş’in annesi Saniye Ateş (70), tansiyon düşüklüğü ve kolunun
uyuşması sebebiyle ambulansa alındı. Ateş’in cezaevi kampüsü
içerisindeki hastaneye götürüleceği öğrenildi.

Türkçü Haber

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.