6 ayda 1,38 milyar dolar çalındı: Kripto hırsızlığı rekora gidiyor!

Blok zincir analizinde uzman şirket TRM, 2024’ün ilk yarısında çalınan kripto para miktarının 2023’e kıyasla iki kat arttığını açıkladı. Bilgisayar korsanlarının 6 ayda 1,38 milyar ABD doları çaldığı kaydedildi. Blok..

Yayınlanma: Güncelleme: 3 views

6 ayda 1,38 milyar dolar çalındı: Kripto hırsızlığı rekora gidiyor!

Blok zincir analizinde uzman şirket TRM, 2024’ün ilk yarısında çalınan kripto para miktarının 2023’e kıyasla iki kat arttığını açıkladı. Bilgisayar korsanlarının 6 ayda 1,38 milyar ABD doları çaldığı kaydedildi.

Bp6KhK2BjkKTKnEt84XMMg
Blok zinciri analizinde uzman şirket TRM, 2024’ün ilk altı ayında bilgisayar korsanları tarafından çalınan kripto para miktarını açıkladı.
TRM’nin tehdit istihbarat ekibinden alınan son rakamlara göre, 2023’ün aynı dönemine kıyasla 2024’ün ilk yarısında hack ve istismarlarda iki kat daha fazla para çalındığını ortaya koyuldu.
YÜZDE 150 DAHA FAZLA SALDIRI OLDU
2024’ün ilk altı ayının her birinde, 2023’ün ilgili aylarına kıyasla daha fazla para çalınmıştır ve saldırı miktarı ise yüzde 150 daha büyüktür.
Bilgisayar korsanları 24 Haziran 2024’e kadar 1,38 milyar ABD doları çaldı; bu rakam geçen yılın aynı döneminde 657 milyon ABD dolarıydı.
Siber suçlular tarafından çalınan özel anahtarlar veya adres zehirleme (yani saldırganların sahte işlem geçmişleri oluşturmak için kurbanın cüzdanına küçük miktarlarda kripto para göndererek kullanıcıların kafasını karıştırıp gelecekteki işlemlerde yanlış adrese para göndermelerini sağlama taktiği) yer alıyor.
Mayıs ayında, bir Japon kripto para borsası olan DMM Bitcoin, 2024 yılında şimdiye kadarki en büyük saldırıya maruz kaldı.
Bu saldırı, o sırada 300 milyon ABD Dolarının üzerinde bir değere sahip olan 4.500 BTC’nin çalınmasıyla sonuçlandı.
N1iBurj95k6cGMg6lEn3fQ
Kripto projeleri, düzenli güvenlik denetimleri, sağlam şifreleme, çoklu imza cüzdanları ve güvenli kodlama uygulamaları gibi çok katmanlı bir savunma stratejisi uygulayarak kendilerini saldırılardan ve istismarlardan koruyabilir.

Türkçü Haber

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.